Ne kiekybė, o kokybė: kaip užmezgti ir išlaikyti abipusiai vertingas pažintis

Savęs realizavimas karjeroje, verslo įkūrimas ir plėtojimas – itin sudėtingas procesas, kuriam reikia didžiulių pastangų. Kuriant verslą, nepakanka vien pradinio kapitalo, drąsos ir idėjos. Kelyje į pasisekimą svarbų vaidmenį atlieka verslui naudingų pažinčių bei kontaktų užmezgimas. Svarbiausia suvokti, kad, norint sulaukti pasisekimo, vien užmegzti platų kontaktų tinklą nepakanka – reikia mokėti sukurti abipusiai naudingą komunikaciją. Paaiškinsime, kaip padaryti, kad pažintys nesibaigtų vizitinių kortelių pasikeitimu.

Visų pirma, prieš skubėdami ieškoti naujų bendraminčių ar kolegų, paimkite lapą ir surašykite, kiek naudingų kontaktų jau turite. Prisiminkite svarbius, įdomius, malonius asmenis, jų ypatybes – gal verta atgaivinti senas pažintis?

Jūsų telefone, elektroniniame pašte, užrašų knygelėse garantuotai yra daugybė vardų ir telefono numerių iš žmonių, kurie savo srityje yra ko nors pasiekę ir galėtų pasidalinti savo patirtimi ar sėkme su jumis – pakvieskite kelis jų puodeliui kavos.

Norėdami užmegzti ilgai išliekančią ir vertingą pažintį, suvokite, kad šiais laikais visi skubame – laiko labai trūksta net svarbiausiems dalykams, todėl, siekiant užmegzti pažintį su įtakingu asmeniu, reikia gerai įvertinti ne tik savo tikslus, bet ir tai, ką galiu jam pasiūlyti, – tai turi būti apgalvotas kontaktas, kad jis būtų tinkamai priimtas.

Bendraukite sąmoningai tiek žodžiais, tiek kūno kalba, aiškiai įvardykite savo tikslus ir nepamirškite galvoti daugiau apie kitą žmogų nei apie save – galvokite, kodėl jūs turėtumėte būti įdomus, naudingas, įžvelkite jo poreikius. Tikrasis ryšys užsimezga tada, kai išmokstama klausytis ir mokytis iš aplinkos, ne tada, kai kalbama ir mąstoma tik apie save.

Viena emocija bet kokio – net ir verslo – susitikimo eigą gali pakeisti kardinaliai, todėl žmogiškasis faktorius ir emocinis fonas verslui yra ypač svarbūs. Žmogus yra sociali būtybė, dažnai linkusi vadovautis ne racionaliu protu, o emocijomis. Net 90 proc. mūsų sprendimų yra pagrįsti emocijomis. Natūralu, kad, bendraudami su pažįstamais žmonėmis, jaučiamės saugesni ir esame linkę labiau jais pasitikėti.

Versle galioja panašus kontaktų mezgimo principas. Todėl megzdami pažintį pamėginkite įvertinti, ar su jumis pašnekovui jauku, ar pats esate nuoširdus. Jei pavyktų į pokalbį įterpti ką nors, kas jus vienija, sukelia malonių prisiminimų ar leistų pašnekovui labiau atsiskleisti – jūs kur kas labiau įsiminsite, o pažintis bus vertingesnė.

Neužtenka vien užmegzti pažintis, kad pradėtų sektis – reikia išlaikyti abipusiai naudingą bendravimą. Tam reikia rasti sritį, kurioje su savo „kontaktu“ turėtumėte bendrų interesų, o taip pat nepamiršti reguliariai susisiekti, nes dažnai būna, kad pažintys baigiasi vizitinių kortelių apsikeitimu (ir po kurio laiko – jų atsidūrimu šiukšliadėžėje).

Užmezgę pažintį, pasižymėkite kalendoriuje sutartą laiką, kada paskambinsite ar susitiksite – ir laikykitės šio susitarimo. Pirmieji žingsniai bendravime labai svarbūs: pasistenkite įsiminti, kaip punktualus, patikimas, suinterestuotas bendrauti žmogus. Sėkmės mezgant kontaktus „Kontaktų vakaruose“!

0 komentarų

Palikite savo komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Jauskitės laisvai išsakydami savo nuomonę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.