9 patarimai norintiems susipažinti bet kuriame renginyje

Naujos galimybės pačios neatvyks į Jūsų namus.

“Beprotybė: kiekvieną kartą daryti tuos pačius dalykus ir tikėtis skirtingų rezultatų” – Albert Einstein.

Norėdami gauti naujų idėjų, pakeisti seną darbą, surasti finansavimą naujam projektui, sutikti bendraminčių, kurie prisidėtų prie Jūsų idėjos arba gauti naujų patarimų, Jūs privalote pakeisti savo aplinką ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Daugelis nesijaučiame labai patogiai, eidami į susitikimus, kuriuose yra daugybė nepažįstamų žmonių, prie kurių reikės sugalvoti kaip prieiti, žinoti kaip elgtis ar ką pasakyti. Atvykę į tokius renginius iškart pradedame save nuvertinti, galvojame, kad nieko įdomaus nesame pasiekę, dar net nepradėję pokalbio pradedame kurti scenarijus: ką reikės daryti, jeigu neturėsime ką protingo pasakyti, kaip reikės ištverti tą nejaukią tylą arba, kur reikės dėtis iš gėdos, jeigu tas žmogus išvis nenorės su mumis bendrauti.

Nėra tokio mygtuko, kurį paspaudę iškart pakeistume savo asmenybę, taptume geriausiais pasaulio kalbėtojais arba įdomiausiais pašnekovais, tačiau yra būdų kaip palengvinti susipažinimo procesą, nes tik per praktiką ateina supratimas.

1. PRIEŠ EIDAMĮ Į RENGINĮ, PASIDOMĖKITE, KAS JAME DALYVAUS IR NUSISTATYKITE SAU TIKSLĄ

Jeigu įmanoma, prieš vykdami į renginį, pasiskaitykite informaciją apie pranešėjus, peržvelkite dalyvių sąrašą. Įdomios ir naudingos informacijos galite surasti socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose ar peržiūrėję vaizdo įrašus.

Atlikę namų darbus, Jūs lengvai nusistatysite tikslą, kurį norėsite pasiekti renginio metu. Tikslai gali būti patys įvairiausi: tam tikros informacijos gavimas, konkretaus pranešėjo paskaitos išklausymas ar susipažinimas su naudingu žmogumi.

 

Kontaktų vakarų dalyvių sąrašą galite pamatyti čia

 

2. PASIPRAKTIKUOKITE KAIP SAVE PRISTATYSITE

Mes esame pripratę, kai apie mus kalba aplinkiniai, tačiau visai kas kita yra papasakoti apie save. Kelis kartus pasipraktikuokite kaip norėtumėt save pristatyti, kokias savo savybes ar pasiekimus pabrėžti. Žinoma, Jūsų prisitatymas turi augti kartu su Jūsų asmenybe, tačiau kartodami jį skirtingose auditorijose, pastebėsite kaip nepažįstami žmonės Jus priima ir kokią nuomonę susidaro. Iš pažiūros paprasta užduotis, gali pareikalauti daugiau laiko nei Jūs norėtumėt, todėl geriau pasiruoškite iš anksto ir tą laiką išnaudokite susipažįstant su žmonėmis. Tai leis Jums atsipalaiduoti bendraujant, kadangi tiksliai žinosite, ką norite apie save papasakoti.

3. BŪKITE POZITYVIAI NUSITEIKĘ

Beveik visi jaučiame tam tikro dydžio nerimą, prieš pradedant bendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Šypsena yra vienas geriausių būdų, padedantis panaikinti susidariusią įtampą.

Kitas efektyvus būdas yra pakeisti savo požiūrį, jeigu galvosite, kad esate įdomus, naudingas pašnekovas, toks ir būsite. Būkite pakylios nuotaikos, pozityvus, paslaugus pašnekovas ir tapsite kaip magnetas, pritraukiantis prie savęs žmones, kurie nori susipažinti ir smagiai praleisti laiką.

4. UŽDUOKITE KLAUSIMUS

Niekas nenori bendrauti su žmogumi, kuris pasakoja vien tik apie save. Užduokite klausimus savo pašnekovui ir atidžiai juos išklausykite. Jeigu užduosite atvirus klausimus, kurie reikalauja platesnio atsakymo, daug didesnė tikimybė, kad užsimegs įdomi diskusija, kuri gali peraugti į tolimesnį bendravimą.

5. NE TIK IMKITE, BET IR DUOKITE

Naujų pažinčių užmezgimas nėra tik apie tai, kuo tie žmonės gali būti Jums naudingi, bet netgi labiau apie tai, kuo Jūs galite jiems padėti. Būdami nuoširdūs ir negailėdami savo laiko, turimos informacijos ar resursų, Jūs tapsite labiau vertinamais pašnekovais, kuriems ir kiti atsilygins vertinga pagalba.

6. IŠMOKITE PAPRAŠYTI

Žmonės neskaito Jūsų minčių. Pasidalinę savo istorija ar idėja, paklauskite, ką jie apie tai mano, galbūt turi kokių patarimų.

Būnant nepažįstamoje aplinkoje, dažniausiai tik pati pradžia būna sudėtinga, bet užmezgę pirmąją pažintį, nebijokite paklausti ar tas žmogus Jus galėtų supažindinti ir su kitais renginio dalyviais.

7. SAVANORIAVIMAS

Pamirškite senovinį pažinčių mezgimą, kai net nepasisveikinus, iškart duodama vizitinė kortelė. Tokie kontaktai Jums nieko naudingo tikrai nesuteiks.

Vietoj to, prisijunkite prie organizacijų, kurios pritraukia daug svarbių žmonių, kur Jūs turėsite galimybę susipažinti ar ilgiau pabendrauti. Tik išėję iš savo komforto zonos, sužinosite kokių nuostabių dalykų galite patirti.

8. NEBIJOKITE APSIKVAILINTI

Dažniausiai mes tik savo galvoje prisikuriame įvairių situacijų, kas blogiausio gali nutikti, tačiau realybėje tai taip niekada ir neatsitinka. Dar prieš prieidami prie nepažįstamo žmogaus, galvojame, ką reiks daryti, jeigu jis nenorės su mumis bendrauti, ką tada pagalvos aplinkiniai ir kaip bus nepatogu nueiti kai visi žiūrės. Tiesa yra ta, kad tai niekam neįdomu. Pagavę save planuodami tokiu scenarijus, iškart sustabdykite. Pagalvokite, kas blogiausio gali Jums nutikti, jeigu ir apsikvailinsite prieš pašnekovą. Ar tai reiškia, kad staiga tapote kvailesnis? Ar tai yra pasaulio pabaiga, jeigu keletas žmonių pasijuoks iš Jūsų poelgio, veiksmo ar pasakytos frazės? Išsipildžius net ir blogiausiam scenarijui nieko blogo Jums tikrai nenutiks, po poros dienų viską jau būsite pamiršę, tačiau pasinaudoję galimybe sutikti įdomių ir naudingų žmonių. Geriau gailėtis to, ką padarėte, nei visą gyvenimą gailėtis to, ko taip niekada ir neišdrįsote padaryti.

9. PALAIKYKITE RYŠĮ

Nepamirškite, kad svarbu ne tik užmegzti naujus kontaktus, tačiau ir palaikyti bendravimą su esamais pažįstamais. Ši dalis dažniausiai pamirštama, susikoncentruojant vien tik į kontaktų sąrašo plėtimą, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje, tai gali duoti daugiausiai naudos.

Jūs niekada nežinote, ką Jūsų naujai sutiktas žmogus veiks ateityje, galbūt jis taps įmonės, kurioje dirbti svajojote visą gyvenimą, direktoriumi arba išvystys savo turimą idėją iki tarptautinio projekto, prie kurio įgyvendinimo Jūs taip pat norėtumėt prisidėti, o galbūt jis apkeliaus visą pasaulį ir Jūs norėsite išgirsti jo išmoktas pamokas ar patirtus nuotykius. Žmonės nuolatos auga ir jeigu palaikysite ryšius ir tuo metu kai žmogus tobulėja, Jūs judėsite kartu su juo.

0 komentarų

Palikite savo komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Jauskitės laisvai išsakydami savo nuomonę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *