7 kūno kalbos triukai, kurie sužavės kiekvieną

Galite patys nepastebėti, kaip jūsų kūnas siunčia priešingą informaciją, nei  žodžiai. Tokie dalykai kaip laikysena, mimika, rankos paspaudimas ir akių kontaktas turi daugiausiai įtakos pirmajam įspūdžiui, kuris svarbus tiek asmeniniuose, tiek darbo santykiuose. Žmogus komunikuodamas maždaug 70 proc. informacijos perteikia ne žodžiais o kūno kalba.  Sąmoningai stebėdami ir kontroliuodami savo kūną pasieksite geriausių rezultatų. Štai jums 10 aiškių ir paprastų patarimų, kurie padės visiems sutiktiems žmonėms palikti kur kas geresnį įspūdį:

  1. Laikysena

Jau įeidami į patalpą ir pasirodydami jūs kuriate savo įvaizdį žmonių akyse, tad nuo pirmųjų akimirkų išlaikykite tiesų stotą, žingsniuokite su jėga, pasitikėjimu savimi, tada žmonės įsimins jus kaip patrauklų, patikimą ir žinantį, ko nori ir ką veikia gyvenime, o su tokiais žmonėmis bendrauti ir dirbti norisi kur kas labiau nei su susigūžusiais ir atrodančiais nejaukiai.

Jūsų laikysena turėtų rodyti, kad esate atviras ir draugiškas, todėl nekryžiuokite rankų ir kojų, negniaužykite kumščių. Leiskite jiems jumis pasitikėti, naudodami atviresnę kūno kalbą. Venkite pozų, kurios išreiškia gynybą (nepaisant to, kad tą akimirką būtent taip ir jaučiatės).

  1. Šypsena

Taip pat nuo pirmos iki paskutinės komunikacijos akimirkos naudokitės svarbiausiuoju kūno kalbos akcentu – šypsena. Pozityvios mimikos žmonės atrodo kur kas patikimesni, draugiškesni ir įsimintinesni, o šiek tiek humoro ir nuoširdaus sąmojo išsklaido įtampą ir pažintį padaro kur kas malonesnę.

Šypsena pritraukia žmones prie tavęs. Sutikite – mes mieliau laiką leidžiame su linksmais, gyvenimu besidžiaugiančiais žmonėmis ir natūraliai vengiame niurgzlių. Kalbant apie sėkmingą komunikaciją, šypsena padeda sušildyti atmosferą. Jeigu susitinkate su nepažįstamaisiais, šypsena, pražydusi veide, iškart signalizuoja, kad šie žmonės jums patinka. Kuo daugiau šypsositės, tuo labiau nepažįstamieji atsipalaiduos ir atsivers jums. Nes taip smagu jausti, kad kažkam tu patinki.

  1. Rankos paspaudimas

Oficialiuose, dalykiniuose susitikimuose ranka spaudžiama nepaisant lyties ir tai pirmajam įspūdžiui daro kur kas daugiau įtakos, nei kartais manoma. Juk būna, kad rankos spustelėjimas nuteikia nemaloniai, tarsi nupurto. Ir tikrai nesinori dar kartą sutikti tokio asmens. O kitąsyk jau po pirmojo kontakto besąlygiškai pasikliaujate žmogumi. Atrodo, visai nepažįstate, bet intuityviai jaučiate jo nuoširdumą ir tai, kad jums yra pakeliui.

Jeigu sąmoningai pasiruošite susitikti, t. y. deramu momentu tinkamai spustelėsite ar pakelsite ranką, pokalbio ar derybų rezultatai pranoks jūsų lūkesčius. Įdomi detalė: dominuojantis asmuo nesąmoningai išprovokuoja pašnekovą ištiesti ranką delnu į viršų, o pats ištiesia ranką delnu žemyn. Tuo tarsi pasakydamas, kad jis yra padėties šeimininkas, tvirtai laikantis rankose iniciatyvos vadeles.

Idealus rankos paspaudimas –  žiūrint į akis ir ne per stipriai suspaudžiant ranką. Nereikia suspaudus mojuoti, stipriai spausti ir rodyti savo delno jėgos. Norėdami palikti malonesnį įspūdį pasirūpinkite, kad jūsų ranka nebūtų šalta ar drėgna.

  1. Akių kontaktas

Naudinga sukurti malonaus žvilgsnio akių kontaktą su kiekvienu žmogumi patalpoje, tačiau svarbiausia – su pašnekovu. Jei viso pokalbio metu neįkyriai palaikysite akių kontaktą, rodysite, kad klausote, kad domitės, tikrai užsipelnysite daugiau pagarbos ir pasitikėjimo, nei vis dirsčiodamas į laikrodį, kitus žmones per pašnekovo petį ar savo mobilujį.

Palaikydami akių kontaktą ir patys geriau pažinsite žmogų, ir jam padėsite geriau jus įsiminti.

  1. Atsipalaiduokite

Venkite gniaužyti kumščius, nervingai liesti veidą ir plaukus, griežtai kryžiuoti rankas bei kojas – atsipalaiduokite. Normalu, kad jaudinatės, tačiau nuramintas kūnas teigiamai paveiks ir jūsų psichologinę būseną. Prisiminkite, kad jūsų pašnekovas taip pat gali šiek tiek nerimauti (net jei to nesimato), todėl jeigu jūs spinduliuosite ramybę ir pasitikėjimą savimi, jis taip pat pasijus geriau, o jūsų pokalbis bus malonesnis.

  1. Parodykite susidomėjimą

Pokalbio metu sėdėdami palinkite į priekį, reaguokite į pašnekovo žodžius ir bendraudami net nelieskite savo mobiliųjų telefonų. Kiekvienas nori jaustis svarbus ir reikšmingas, todėl parodę susidomėjimą ar pagarbą užsitarnausite pašnekovo palankumą ir įgysite pasitikėjimą. Susidomėjimą taip pat parodysite jau minėtomis priemonėmis – akių kontaktu bei šypsena.

  1. Veidrodžio efektas

Psichologiniai tyrimai rodo, kad dauguma žmonių instinktyviai kopijuoja vienas kito kūno kalbą. Ar pastebėjote, koks užkrečiamas yra paprasčiausias žiovulys? Taip pat šypsena – pamėginkite, pavyzdžiui, viešajame transporte imti šypsotis ar juoktis, ir aplinkiniai taip pat negalės susilaikyti nešyptelėję, dar akivaizdžiau tai veikia būryje draugų.

Ir tai vienija žmones, sukuria bendrystės, empatijos jausmą. Todėl būkite gūdrūs ir naudokite šį efektą sąmoningai, tai padės komunikuojant pasiekti geresnių rezultatų.

Autorius: Kristina Pališkytė

0 komentarų

Palikite savo komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Jauskitės laisvai išsakydami savo nuomonę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *